У стилі military - 8 новітніх технологічних військових проектів з України

Опубліковано
Коментарі нічого

Новітні розробки в АТО
Новітні розробки Українським воякам в АТО

У травні 2015-го виповнився рік з початку найтривалішої антитерористичної операції в Європі, а по суті - з початку гібридної війни терористів і російських армійських підрозділів проти української армії, добровольців і спецпідрозділів МВС у ряді районів Луганської та Донецької областей України.

За цей рік силами ентузіастів, вчених і військових фахівців були створені цікаві розробки, які допомагають армії протистояти терористичній загрозі. Ми зібрали 8 найбільш цікавих українських проектів у сфері military-tech - від 100% оригінальних розробок до кастомізованих рішень на основі вже існуючих технологій.

Позиціонування вогневих точок противника

Українські волонтери розробили сенсор виявлення вогневих точок для військ в АТО. Пристрій дозволяє з високим ступенем точності визначити, звідки ведеться ворожий вогонь, використовуючи акустику.

Сенсор працює за наступним принципом: система з декількох мікрофонів, розміщених по колу на відстані близько 40 см один від одного, і центрального мікрофону, який знаходиться трохи вище інших, вловлює звукові хвилі від пострілу. Різниця в швидкості надходження звуку на різні мікрофони обробляється комп'ютерним алгоритмом - і військові одержують відомості про те, де розташоване джерело звуку стрільби.

Костюм-невидимка

Як відомо, будь-який об'єкт випускає невидиме теплове (інфрачервоне) випромінювання. Вловлювання такого випромінювання допомагає відрізнити живі рухомі об'єкти від неживих - так і працюють тепловізори та прилади нічного бачення для солдатів і артилерії. Блокуючи інфрачервоне випромінювання, солдата або транспортний засіб можна зробити «невидимими» для противника в умовах ведення бойових дій в темний час доби.

Українські вчені за підтримки громадських організацій «Слава Україні» і «Самооборона в Київській області» зуміли розробити термокамуфляжний костюм, який дозволяє людині стати невидимим для інфрачервоних сенсорів. По суті термокамуфляж являє собою спеціальний багатошаровий костюм, який блокує випромінювання теплової енергії від тіла людини, що робить його «невидимим» на екрані тепловізора на відстані від 20 м.

«Народні» безпілотники

Розвідка та моніторинг з повітря стали одними з основних інструментів у цій війні. «Очима» для військових і міліціонерів у веденні бойових дій на великій території стали безпілотники, оснащені системами відеоспостереження та фото-відео фіксації.

Активісти волонтерського руху People's Project (або «Народний проект») представили на iForum два безпілотні літальні апарати, здатні здійснювати політ в повністю автоматичному режимі. Пересуваючись зі швидкістю до 80 км / год на висоті до 2 км. За півтори години в повітрі безпілотники можуть облетіти до 30 км і зафіксувати обстановку на місцевості і пересування техніки і живої сили противника. Ціна таких безпілотників починається від $ 7 тис., Основна частина вартості - розвідувальне та навігаційне обладнання, яке на них встановлюють.

Від страйкболістов - спецназівцям: система координації

Група розробників-волонтерів за підтримки ініціативи «Народний проект» створила систему планування розвідки та електронної координації на полі бою під назвою «Комбат». Перша версія була продемонстрована відвідувачам iForum в квітні 2015 в Києві.

Зараз новинка надійшла на тестування українським бійцям спецпідрозділів. Система дозволяє в реальному часі відстежувати переміщення підрозділів, груп бійців і окремих солдатів в ході бою, давати їм вказівки і контролювати стан підрозділу. Цікаво, що розробка спочатку використовувалась і створювалась для гри в страйкбол, але реалії воєнного часу змусили переробити систему під потреби спецпідрозділів на фронті.

Танки

Українські «Джавеліни»

Протитанкова зброя стала одним з найбільш затребуваних видів озброєння в зоні АТО. Сепаратисти і російські військові активно використовують танки в конфлікті на Донбасі. Саме тому комплекс для ведення прицільного вогню по великої техніці під назвою «Стугна-П» виявився справжньою знахідкою для української армії.

Цей протитанковий ракетний комплекс виробляється в Києві в Державному конструкторському бюро «Луч». Як і його американський «колега», використовується для ураження танків та інших броньованих цілей, в тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту, на відстані до 5 км.

Крім того, «Стугну-П» можна використовувати для боротьби з повітряними цілями, що летять з низькою швидкістю на малих висотах. Калібр ракети в «Стугні» становить 130 мм. При дальності стрільби від 100 м до 5 км комплекс наводиться лазерним променем і своїм кумулятивним зарядом може пропалити броню завтовшки 800 мм.

Перев'язувальні пакети на основі гідрогелю

Але не тільки розвідка і бойові дії стали сферою розробок і експериментів для українських учених. Допомога пораненим на полі бою - одне з головних завдань для збереження життів солдатів під вогнем супротивника. Основна частина смертей відбувається в бою від масштабних крововтрат. І тому українські фахівці розробили технологію створення спеціальних нових перев'язувальних пакетів на основі так званих радіаційно зшитих гідрогелів.

Цей матеріал не зустрічається в природі, а в лабораторних умовах він був отриманий приблизно 20 років тому. У медицині використовується для прискорення загоєння ран і опіків. Світовий ринок перев'язувальних матеріалів на основі радіаційно зшитих гідрогелів з'явився приблизно 10 років тому.

В Інституті фізики НАН України розробили технологію виробництва перев'язувальних пакетів на основі таких гелів з вітчизняних матеріалів, що істотно знижує вартість перев'язувальних пакетів для армії і дозволяє налагодити їх масовий випуск. Проект отримав назву «Українські пов'язки».

Прискорення роботи артилерії в 40 разів

Українські програмісти-волонтери створили для військовослужбовців спеціальне програмне забезпечення «ГІС АРТА», яке збільшує швидкість реакції артилерії в 40 разів. В першу чергу, система збільшує точність наведення артилерійського вогню.

«ГІС АРТА» нагадує електронну систему замовлення таксі - «виклик» артилерійської підтримки автоматично розподіляється на найближчу умовну гаубицю, яка отримує при цьому точні координати цілі і може починати обстріл противника негайно.

Українська «Годзілла»

І одна з новітніх розробок, представлена буквально днями, - від київської компанії Reform, яка займається виробництвом броньованих автомобілів. Новий броньовик «Годзілла», розроблений на базі військового транспорту «Урал», здатний перевозити на борту від 14 до 18 солдатів і витримує пряме влучення з СВД і АК-74.

За матеріалами сайту IMENA>UA

Автор
Категорії Технології, Неоголошена війна Теги: , ,

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Залишити коментар

Поля позначені як * потрібні обов'язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.

← старше Новіше →