Самонавідні кулі від DARPA навчились вражати рухомі цілі

Опубліковано
Коментарі нічого

самонавідні боєприпаси
Самонавідні боєприпаси EXACTO

У розробці Агентства передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA) при Міністерстві оборони США знаходиться безліч цікавих і воістину захоплюючих проектів створення озброєння та систем оборони майбутнього. Деякі з них вже давно перейшли зі стадії футуристичного концепту в стадію створення перших прототипів і тестування. Одним з таких є проект розробки «розумних» боєприпасів EXACTO (Extreme Accuracy Tasked Ordnance). Днями на YouTube-каналі DARPA було опубліковано відео з проведенням лютневих випробувань самонавідних куль EXACTO, під час яких стрілку, поклавшись на можливості лазерної системи коригування траєкторії кулі, неодноразово вдалося вразити рухомі цілі.

Перше відео демонстрації можливостей системи EXACTO з'явилося в кінці минулого року. Нагадаємо, тоді для відстрілу «розумних» куль використовувалася великокаліберна снайперська гвинтівка під патрон .50 (12,7х99 мм), обладнана комплексом електроніки. Очікується, що дана технологія дозволить компенсувати вплив безлічі чинників, що перешкоджають успішному враженню цілі, в числі яких недосвідченість стрільця, погодні умови, швидкість вітру, висока маневреність мети та інше.

На наведеному вище свіжому відеоролику показано траєкторію польоту куль, випущених кваліфікованим стрільцем і новачком, який вперше взяв у руки снайперську гвинтівку. У всіх випадках при стрільбі з компенсацією руху система показала 100% ефективність.

«Ця демонстрація, постріли в якій вироблялися зі звичайної гвинтівки, показала, що кулі EXACTO здатні вразити рухомі і ухиляючіся цілі з високою точністю на дальніх дистанціях, недосяжних при стрільбі звичайними боєприпасами. Розміщення подібних можливостей на основі кулі калібру .50 є великим досягненням і одного разу зробить можливим випуск «розумних» боєприпасів будь-яких калібрів », - зазначив керівник проекту EXACTO Джером Данн.

За словами DARPA, технологія істотно підвищить результативність снайперів на незнайомій ворожій місцевості на кшалт Афганістану, де сильний вітер і пилові бурі, перешкоджають успішному ураженню цілі. Хоча використання «розумних» куль стане прерогативою виключно професійних снайперів, дана технологія здається досить просунутою, щоб виправити помилки новачка, який не має навичок поводження зі зброєю. Само собою, на озброєнні армії США ці самонавідні кулі можуть з'явиться ще нескоро. Зазвичай з моменту проведення перших випробувань і до виходу дослідних прототипів проходять роки.

За матеріалами DARPA і The Verge

Автор
Категорії Теги: ,

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Залишити коментар

Поля позначені як * потрібні обов'язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.

← старше Новіше →